top of page

Co ovlivňuje cenu životního pojištění?

Životní pojištění je důležitou součástí finančního plánování, která poskytuje ochranu a jistotu pro vás a vaše blízké. Při výběru životního pojištění se většina lidí zaměřuje nejen na potřeby a pokrytí, ale také na cenu.


Patrik Gajdadzis - Finanční a majetkový poradce | Ostrava

Co ovlivňuje cenu životního pojištění?

  1. Věk Věk je důležitým faktorem při stanovení ceny životního pojištění. Obecně platí, že čím nižší je váš věk, tím nižší bude cena pojištění. Mladí lidé mají obvykle nižší riziko onemocnění nebo úmrtí než starší jedinci a jsou proto považováni za méně rizikové.

  2. Zdravotní stav Váš zdravotní stav může také výrazně ovlivnit cenu životního pojištění. Při žádosti o pojištění je nutné vyplnit zdravotní dotazník a případně poskytnout lékařské zprávy. Zdravotně fit jedinci obvykle platí nižší pojistné než lidé s minulými zdravotními problémy. Pojišťovna Vám může na základě Vaši zdravotní historie cenu navýšit, uplatnit výluky nebo Vás odmítnout pojistit.

  3. Povolání Výdělečná činnost ovlivňuje cenu životního pojištění, protože některá povolání jsou spojena s vyšším rizikem například úrazů nebo úmrtí, což se projevuje vyšším pojistným. Například, nebezpečná povolání jako dělník, vojenská služba nebo hasiči obvykle platí vyšší pojistné kvůli zvýšenému riziku. Naopak, lidé s nízkým rizikem povolání, například administrativní pracovníci, mají nižší pojistné.

  4. Životní styl Životní styl může také ovlivnit cenu životního pojištění, například kuřáci mají obvykle vyšší pojistné než nekuřáci, protože kouření zvyšuje riziko mnoha závažných onemocnění. Podobně, pokud se věnujete nebezpečným aktivitám, jako je horolezectví nebo skydiving, může to také zvýšit cenu pojištění.

  5. Výše pojištění Cenu životního pojištění hlavně ovlivňuje požadovaná výše pojistného plnění. Obecně platí, že čím vyšší je požadovaná výše pojištění, tím vyšší bude cena pojištění.

  6. Doba trvání pojištění Pokud zvolíte delší dobu trvání, pojistné bude vyšší. Naopak, kratší doba trvání může vést k nižší ceně. Je však důležité si uvědomit, že při volbě kratší doby pojištění existuje riziko nových zdravotních problémů, které vám znemožní pořídit pojištění za dnešních cen a podmínek nebo vás mohou odmítnout pojistit. Proto je nutné pečlivě zvážit, zda zvolená doba trvání odpovídá vašim individuálním potřebám a možným budoucím změnám ve zdravotním stavu.


Je důležité si uvědomit, že ceny životního pojištění se mohou lišit mezi jednotlivými pojišťovnami a na základě dalších specifických faktorů, jako je geografická oblast, povolání nebo přítomnost jakýchkoli chronických onemocnění. Proto je vždy dobré provést důkladné srovnání nabídek pojišťoven a zvážit všechny relevantní faktory.Chcete vědět, která pojišťovna je pro vás nejvhodnější?


Domluvme si schůzku a získejte přehled o tom, která z pojišťoven je nejlepší konkrétně pro Vás.Opmerkingen


Opmerkingen zijn uitgezet.
bottom of page